Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Od sedme umjetnosti, pa sve do mulja estrade...
Odgovori
Avatar
medvjed23
Administrator
Reactions: 9811
Postovi: 9311
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11
Lokacija: https://poezijaisve.blog/
Kontakt:

Re: Klub serije i filma: Half Nelson (2006) - do 18.05.

Post Postao/la medvjed23 »

Pa napiši koju ako pregledaš.

Ne moramo se strogo držati rokova. Nismo u vojsci.
1
1 slika
Avatar
smajlic
Administrator
Reactions: 46959
Postovi: 39316
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Klub serije i filma: Half Nelson (2006) - do 18.05.

Post Postao/la smajlic »

vaziiii
a vi zadajte iduci :srce
1
1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Nierika
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 286
Postovi: 342
Pridružen/a: 08 jan 2026, 22:58

Re: Klub serije i filma: Half Nelson (2006) - do 18.05.

Post Postao/la Nierika »

Nek sljedeći film bude Only lovers left alive (2013), može li otprilike za tri sedmice?

Pogledala sam film al' mogu opet, ako stignem i ovaj zadnji Father Mother Sister Brother
2
1 slika 1 slika
Zadnja izmjena: Nierika, dana/u 21 maj 2026, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.
Nierika
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 286
Postovi: 342
Pridružen/a: 08 jan 2026, 22:58

Re: Klub serije i filma: Half Nelson (2006) - do 18.05.

Post Postao/la Nierika »

Pitanja:

Kako vam se čini prikaz vampira u odnosu na druge filmove (Jel bolji ili gori ili sličan Twilightu :D)

Šta mislite o muzici u filmu

Najbolja scena

Po čemu ćete pamtiti film

Jeste li još neki Jarmuschov film gledali

Koji vam je najdraži vampir u filmu, književnosti i sl.
1
1 slika
Nierika
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 286
Postovi: 342
Pridružen/a: 08 jan 2026, 22:58

Re: Klub serije i filma: Half Nelson (2006) - do 18.05.

Post Postao/la Nierika »

Nierika je napisao/la: 21 maj 2026, 23:06 Pitanja:

Kako vam se čini prikaz vampira u odnosu na druge filmove (Jel bolji ili gori ili sličan Twilightu :D)

Šta mislite o muzici u filmu

Najbolja scena

Po čemu ćete pamtiti film

Jeste li još neki Jarmuschov film gledali

Koji vam je najdraži vampir u filmu, književnosti i sl.
Odgovoriću malo unaprijed:

Realističan i promišljen prikaz koji me uvjerio da bi vampiri stvarno mogli postojati još uvijek.

Muzika mi je najbolji aspekt filma, objaviću link u sljedećem postu. Lokalni i univerzalno vampirski vajb.

Najbolja scena ne znam scene noćnog druženja.

Film ću pamtiti vjerovatno po glavnim ulogama, mislim da je ovo jedan od filmova koje 'nose' likovi i gluma.

Gledala sam još Jarmuschovih filmova (koje volim), npr. Coffee and cigarettes, Mystery train, Night on earth. Filmovi koji su i artsy i za kina.

Najdraži vampir, huh, Bela Lugosi ili domaća produkcija i vampiri Karima Zaimovića. Ili Angel iz Buffy ili True blood.
1
1 slika
Zadnja izmjena: Nierika, dana/u 27 maj 2026, 00:05, ukupno mijenjano 4 puta.
Nierika
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 286
Postovi: 342
Pridružen/a: 08 jan 2026, 22:58

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la Nierika »

0
Nierika
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 286
Postovi: 342
Pridružen/a: 08 jan 2026, 22:58

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la Nierika »

0
Avatar
medvjed23
Administrator
Reactions: 9811
Postovi: 9311
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11
Lokacija: https://poezijaisve.blog/
Kontakt:

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la medvjed23 »

Cool, cool :ok

Ja ću probati pregledati tokom vikenda.

A mislim da bi uvaženi @John Cleese trenutni zadatak mogao pronaći interesantnim.
0
John Cleese
Moderator
Moderator
Reactions: 2367
Postovi: 3482
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la John Cleese »

Pa znaš da volim Džarmušpartenkirhena - gledao sam sve do Gimme Danger, većinu filmova i više puta :ooo
Odličan film, uobičajeno nepogrešiv izbor glumaca, ne bih se bavio komparacijom scena.
1
1 slika
Avatar
medvjed23
Administrator
Reactions: 9811
Postovi: 9311
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11
Lokacija: https://poezijaisve.blog/
Kontakt:

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la medvjed23 »

Ja sam hvato fragmente neke. I ti fragmenti mame, obećavaju... Nagovaraju me da film pregledam od do.

I to ću i napraviti. I isplatiće se.

Vampiri + Džarmuš = mora valjati :love
0
Avatar
medvjed23
Administrator
Reactions: 9811
Postovi: 9311
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11
Lokacija: https://poezijaisve.blog/
Kontakt:

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la medvjed23 »

Ovaj vikend ništa. Al idući je moj...
0
Avatar
medvjed23
Administrator
Reactions: 9811
Postovi: 9311
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11
Lokacija: https://poezijaisve.blog/
Kontakt:

Re: Klub serije i filma: Only Lovers Left Alive (2013) - do 11.06.

Post Postao/la medvjed23 »

Nierika je napisao/la: 21 maj 2026, 23:06
Kako vam se čini prikaz vampira u odnosu na druge filmove (Jel bolji ili gori ili sličan Twilightu :D)
Netipičan prikaz, što je i očekivano od Džarmuša. Uz rizik da me neki filmofil rokne, reću ću da ima sličnosti sa Twilightom :love Adam pomalo vuče na Edwarda Cullena, i izgledom i karakterom. No, tu su i razlike, velike i očite.
Šta mislite o muzici u filmu
OK je. Fino gradi atmosferu.
Najbolja scena
Adam i Eve igraju šah, pričajući o Byronu.
Po čemu ćete pamtiti film
Estetski je na zavidnom nivou. Boje, kadriranje, izgled likova... Može biti da sam površan, al meni toga fali u filmovima. Volim vidjeti lijepe, karizmatične likove uklopljene u lijepe kadrove. Kad su filmske scene ko dojmljivi slikarski radovi, to je užitak za oči, za dušu...
Jeste li još neki Jarmuschov film gledali
Jesam nekoliko. Mogu reći da su dobri, ali nijedan me nije oborio s nogu. Ovaj je najbliži tome :)
Koji vam je najdraži vampir u filmu, književnosti i sl.
Biće da je odsad to Adam :) Takav me feeling u ovom trenu vozi :love Kad uhvatim vremena, pogledam opet, pa ću vidjeti hoće li takav stav opstati...
0
Odgovori

Natrag na “Film, serije, TV”