Gdje na more?

Naši odmori, preporuke, iskustva...
Moderator: Heidi, Socrates
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31439
Postovi: 19367
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Gdje na more?

Post Postao/la smajlic »

i ja cu u septembru najvjerovatnije aBd
i to negdje u Tursku
vec smo dogovarali s prijateljima da zajedno idemo al' ne toliko u razgledanje koliko na odmor od svega, pa ili cemo s njima ili sami :missy
2
2 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31439
Postovi: 19367
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Gdje na more?

Post Postao/la smajlic »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:10 Ja bih da sam pored mora, u nekom hladu, sjedim i slušam neku laganu muziku, odmah u blizini mala konoba gdje se prži riba i morski plodovi, služi bijelo vino i hladno pivo.
I da me boli qurac za svim.
Predveče da sjedim i gledam zalazak sunca i slikam akvarele.
e toga bas nema u Budvi i zato je i meni bilo smijesno kad si onaj gore post napisao :keke

tacno je radosni u pravu, ne mogu te zamisliti tamo
0
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:10 Ja bih da sam pored mora, u nekom hladu, sjedim i slušam neku laganu muziku, odmah u blizini mala konoba gdje se prži riba i morski plodovi, služi bijelo vino i hladno pivo.
I da me boli qurac za svim.
Predveče da sjedim i gledam zalazak sunca i slikam akvarele.
pa jel se ti zajebavaš...gdje to ima u budvi?
fino sam ti rekao, ne čitam te džabe 10 godina...nije budva za tebe, osim ako gospođa i malecka ne insistiraju.
da izduvam jedan cigar, pa ću ti obrazložiti...
2
1 slika 1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Gdje na more?

Post Postao/la Ommadawn »

Pa dobro mogao bih ja na kratko u Budvu, još u meni živi klica Hunter Thompsona
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31439
Postovi: 19367
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Gdje na more?

Post Postao/la smajlic »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:16 Pa dobro mogao bih ja na kratko u Budvu, još u meni živi klica Hunter Thompsona
ma ni na kratko bgm

mi prosle godine samo prosli kroz onu guzvu i ja sam odmah skontala da nije za mene :valja
0
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:16 Pa dobro mogao bih ja na kratko u Budvu, još u meni živi klica Hunter Thompsona
pa tako mi reci maco moja...da istražuješ i usput još malo oči da pariš, krišom pored žive žene.
može, može...ako gdje ima materijala, tu je...sodoma i gomora.

samo nemoj da mi se sa ljetovanja vratiš očiju ko bivši nam ministar vanjskih poslova.

slika
3
3 slika
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

smajlic je napisao/la: 13 jan 2022, 20:19
Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:16 Pa dobro mogao bih ja na kratko u Budvu, još u meni živi klica Hunter Thompsona
ma ni na kratko bgm

mi prosle godine samo prosli kroz onu guzvu i ja sam odmah skontala da nije za mene :valja
možda je u pravu...vidiš da prvo hoće kao robinzon da ide na žabljak...pa onda tako "očišćen" da se uvali u "grehe"...
da mu doživljaj bude još jači...
lopina je to, nimalo naivna.
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Gdje na more?

Post Postao/la Ommadawn »

Kad je moja prijateljica mojoj ženi pričala o kauboju s šeširom i metlom kako juri kroz noć na jednom mjestu na Jadranu, moja žena njoj “Samo da mi ga ne vrate u kovčegu. A kakva je budala, tako će se vratiti i samo iskočiti iz njega ispred mene”.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:33 Kad je moja prijateljica mojoj ženi pričala o kauboju s šeširom i metlom kako juri kroz noć na jednom mjestu na Jadranu, moja žena njoj “Samo da mi ga ne vrate u kovčegu. A kakva je budala, tako će se vratiti i samo iskočiti iz njega ispred mene”.
ideš li sam ili sa porodicom?
autom ili letiš?
ako je auto, sa koje strane misliš da upadneš u cg?
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Gdje na more?

Post Postao/la Ommadawn »

@radostan dan postoji šema da sletimo u Italiju, odatle u Slo kod prijatelja i onda odatle Fordom do CG.
To je plan broj jedan.
Plan broj dva, let do BiH, uzmem rentacar, pa do CG.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Gdje na more?

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:10 Ja bih da sam pored mora, u nekom hladu, sjedim i slušam neku laganu muziku, odmah u blizini mala konoba gdje se prži riba i morski plodovi, služi bijelo vino i hladno pivo.
I da me boli qurac za svim.
Predveče da sjedim i gledam zalazak sunca i slikam akvarele.
Za to moraš na neki otok.
Teško ima toga na kopnom...
1
1 slika
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 20:40 @radostan dan postoji šema da sletimo u Italiju, odatle u Slo kod prijatelja i onda odatle Fordom do CG.
To je plan broj jedan.
Plan broj dva, let do BiH, uzmem rentacar, pa do CG.
pa dobro...iz slovenije ćete u hrvatsku, iz hrvatske ćete preko dubrovnika na herceg novi i dalje.
a iz bih (sarajevo 100 posto) nemate kuda nego preko hercegovine (na tjentište) i upadate u h.novi, ili na gp hum (šćepan polje, preko foče).

a sad ne znam, šta vam je plan - prvo more pa planina, ili obrnuto - planina pa more.

ako je planina pa more, onda je nekako logično da idete na ovaj gp hum, jer poslije njega ide odvajanje za žabljak tj durmitor.

a kasnije se spustiš na na magistralu i pičiš do nikšića, kada moraš izabrati gdje ćeš - ili za boku direkt, ili za budvu.

ne znam šta su ti namjere...možda poslije osame i nevjerovatne prirode i vazduha na planini poželiš gužvu i mravinjak a la budva...možda klinki bude interesantno...ali poznajuči tvoje želje i potrebe...ja bih to izbjegao.
ništa, ali apsolutno ništa od onog što si napisao u budvi nećeš naći.
ti možeš platiti najskuplji apartman i najbolju poziciju na plaži jaz, i sunčati se i kupati pored top elite ex yu scene (bivše i sadašnje)...
ali to je druže pakao a ne odmor...
bez hlada, bez tišine, bez parkinga...
ne znam kako da ti to skrpim u par riječi...

znaš ko ide u budvu? instagram paćenici,pink prodakšn i mlade devojke i tete, te mladi ždrijepci (bar oni misle da jesu), te omatorjele drtine prepune love.

ja imam svake godine 7 dana apartman u budvi džabe...i nikad ga nisam iskoristio.

kad se djeca osamostale, nek idu ako im je želja...ja ne mogu te buke i tih tenzija. plus što nigdje nema hlada.
plus što na moru hoću da osjetim i doživim more, a ne beeeeooooograd bre, podgoricu čuššššš i ove nesretnike iz sarajeva što se guraju međ njih.
3
3 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Gdje na more?

Post Postao/la Ommadawn »

Prije da će biti da ćemo (ako ja budem mogao jer me handre leđa i još par stvari) SLO-HR-CG.
Prijatelj iz Slo već zna kuda i kako.
Istovremeno prika iz Berlina ide u Budvu (ili kraj Budve) u novosagrađenu kuću i zove da svratimo poslije drkanja po Durmitoru pet dana.
Ženka i malena se poželjele njenih pa će u BiH što znači da i mene očekuju tamo.
Bilo je priče da idemo odatle nekim aranžmanom u Tursku.

Nešto opet kontam… sve će to meni na kraju izaći na nos, samo ću sedam dana prije svega reći “Boli me kiki, odoh u Portugal, Azore, Sardiniju, GranCan - ko hoće da mi se pridruži tamo, bujrum”.
I blud i razvrat.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 21:22 Prije da će biti da ćemo (ako ja budem mogao jer me handre leđa i još par stvari) SLO-HR-CG.
Prijatelj iz Slo već zna kuda i kako.
Istovremeno prika iz Berlina ide u Budvu (ili kraj Budve) u novosagrađenu kuću i zove da svratimo poslije drkanja po Durmitoru pet dana.
Ženka i malena se poželjele njenih pa će u BiH što znači da i mene očekuju tamo.
Bilo je priče da idemo odatle nekim aranžmanom u Tursku.

Nešto opet kontam… sve će to meni na kraju izaći na nos, samo ću sedam dana prije svega reći “Boli me kiki, odoh u Portugal, Azore, Sardiniju, GranCan - ko hoće da mi se pridruži tamo, bujrum”.
I blud i razvrat.
a ne znam...dokurči i sva ta jurnjava, face, žurka, ovo ono...
dobra ti je ideja, malo planina pa se sjuriš na more, ili obratno.
gore na planini ćeš lako nači smiraj...al što se tiče mora, pazi kako biraš.

ja idem u boku...ima dosta malih tihih mjesta - ljuta, orahovac...sve ti je to oko perasta.
poslije dođe kotor, tivat, budva...što dublje zalaziš sve je veći krkljanac.

kako hoćeš, samo pazi jednu stvar -
crnogorci opasno lažu,prikazuju manje brojke i zaradu nego što jeste...prošle godine su imali najjaču sezonu od kako se bave turizmom. na more je išao i kurta i murta...i onaj sa 100 i onaj sa 100.000 eura.
jednostavno,korona i izolacija su učinile svoje na psihu ljudi...svi su se raspojasali kao da je sudnji dan i na moru je bio i onaj koji nikad bio nije.
šta ti hoću reći -povećan promet ili priliv turista uzrokovao je pad kvaliteta i usluge i higijene. znam dosta ljudi koji su ljetovali desetlječima u hotelima na glasu u petrovcu i u budvi, a koji su nakon prošlog ljeta rekli - nikad više u taj hotel i na tu plažu.

ja da sam na tvom mjestu - strogo apartman odnosno cijela kuća, pošto vas je više...i isključivo područje oko perasta.

sretno šta god odlučio...
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Gdje na more?

Post Postao/la Ommadawn »

Hvala care.
Ne znam, nisam nikada ljetovao u CG iako smo nekoliko puta govorili još ranije da ćemo.
Jednom mi prijatelj predlagao Ulcinj, reko pa radije ću na Kosovo.

Mene nekako privlači otočje, valjda to godinama dođe. Prošao sam ja davno te derneke, pijančenja, divljanja… jeste, nekad i to poželim i gledam da odradim ali…
Kao što prethodno napisah… more, plaža, hlad, masline, vince… da me obandači bijeli luk gore nego Marokanac…

Prije 6 godina na Sardiniji, mi u Bosi i šetamo kraj rijeke, i odmah tik do jednog mosta, parkiran mali OM Tigrotto kamiončić, peku srdele u njemu na roštilju, služe u kartonu i klupe male željezne odmah do rijeke.
Nemam ti više šta pričati.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Gdje na more?

Post Postao/la radostan dan »

Ommadawn je napisao/la: 13 jan 2022, 21:45 Hvala care.
Ne znam, nisam nikada ljetovao u CG iako smo nekoliko puta govorili još ranije da ćemo.
Jednom mi prijatelj predlagao Ulcinj, reko pa radije ću na Kosovo.

Mene nekako privlači otočje, valjda to godinama dođe. Prošao sam ja davno te derneke, pijančenja, divljanja… jeste, nekad i to poželim i gledam da odradim ali…
Kao što prethodno napisah… more, plaža, hlad, masline, vince… da me obandači bijeli luk gore nego Marokanac…

Prije 6 godina na Sardiniji, mi u Bosi i šetamo kraj rijeke, i odmah tik do jednog mosta, parkiran mali OM Tigrotto kamiončić, peku srdele u njemu na roštilju, služe u kartonu i klupe male željezne odmah do rijeke.
Nemam ti više šta pričati.
moj čovek... :ok
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Gdje na more?

Post Postao/la dmr »

a vidi, ima i ova tema :ovaj

jel' vakat za first minute? :keke
1
1 slika
:rolka
Odgovori

Natrag na “Putovanja”