Strašne priče

Intrigantne teme, koje niste sigurni gdje postaviti...
Moderator:Heidi, Moonlight, Socrates
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Strašne priče

Post Postao/la Moonlight »

Ponukana ovim člankom, odlučila sam otvoriti temu na kojoj možemo pričati neke strašne, paranormalne događaje i priče koje smo doživjeli ili čuli od drugih.


DRAMA U VISOKOM: NA MEZARJU ČULI LUPANJE IZ KABURA, OTKOPALI SANDUK DA PROVJERE, ZVALI I HITNU POMOĆ I POLICIJU

I iz Hitne pomoći Visoko su nam kratko rekli da su u subotu dobili poziv sa mezarja Stuparići i da je ekipa izašla na teren. Također, i iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona su nam potvrdili da su dobili poziv i da je njihova ekipa bila na licu mjesta.

U Visokom, na mezarju Stuparići, jučer desila se nesvakidašnja situacija. Naime, prilikom klanjanja dženaze prisutni su pomisli da čuju lupanje iz kabura koji je bio zatrpan i svi su bili u nevjerici.
Lupanje se ponovilo, tako da su otkopali sanduk da provjere da osoba nije nekim čudom živa. Ovu informaciju za Faktor je potvrdio i glavni imam Medžlisa islamske zajednice u Visokom Midhat efendija Čakalović.

Jeste tačno da se to dogodilo. Ja sam razgovarao sa imamima koji su bili tu i koji su klanjali dženazu i učili na kaburu. Istina je da su otkopali mezar. Priustni su pomislili da su ukopali živog čovjeka. Stvarno se čulo lupanje. Pošto je bila Covid-dženaza onda je i sanduk takav bio. Najvjerovatnije se desio odron kamena ili zemlje kako je smrznuto, da je udarilo jednom u gornji dio sanduka i poklopac i to se ponovilo nekoliko puta.
Imami su mi rekli da je bilo nezgodno, pošto su bili tu sin i članovi porodice, onda su na brzinu otvorili misleći da je stvarno živ. Vidjeli su da kesa u kojoj je tijelo nije pomicana. Neko od prisutnih je nazvao Hitnu pomoć koja se ubrzo pojavila.

Nakon ovog događaja krenule su priče. Ima priča da je čovjek oživio, da su mu ruke sve bile krvave koliko je udarao, ali to ništa nije tačno. I meni cijeli dan zvoni telefon i svi pitaju za događaj u Stuparićima – kaže za Faktor Midhat efendija Čakalović.

I iz Hitne pomoći Visoko su nam kratko rekli da su u subotu dobili poziv sa mezarja Stuparići i da je ekipa izašla na teren. Također, i iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona su nam potvrdili da su dobili poziv i da je njihova ekipa bila na licu mjesta, piše Faktor.ba.


@Max imaš li nam ti neke informacije iz prve ruke? :D
4
4 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Strašne priče

Post Postao/la Max »

Moonlight je napisao/la: 21 dec 2020, 11:06 Ponukana ovim člankom, odlučila sam otvoriti temu na kojoj možemo pričati neke strašne, paranormalne događaje i priče koje smo doživjeli ili čuli od drugih.


DRAMA U VISOKOM: NA MEZARJU ČULI LUPANJE IZ KABURA, OTKOPALI SANDUK DA PROVJERE, ZVALI I HITNU POMOĆ I POLICIJU

I iz Hitne pomoći Visoko su nam kratko rekli da su u subotu dobili poziv sa mezarja Stuparići i da je ekipa izašla na teren. Također, i iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona su nam potvrdili da su dobili poziv i da je njihova ekipa bila na licu mjesta.

U Visokom, na mezarju Stuparići, jučer desila se nesvakidašnja situacija. Naime, prilikom klanjanja dženaze prisutni su pomisli da čuju lupanje iz kabura koji je bio zatrpan i svi su bili u nevjerici.
Lupanje se ponovilo, tako da su otkopali sanduk da provjere da osoba nije nekim čudom živa. Ovu informaciju za Faktor je potvrdio i glavni imam Medžlisa islamske zajednice u Visokom Midhat efendija Čakalović.

Jeste tačno da se to dogodilo. Ja sam razgovarao sa imamima koji su bili tu i koji su klanjali dženazu i učili na kaburu. Istina je da su otkopali mezar. Priustni su pomislili da su ukopali živog čovjeka. Stvarno se čulo lupanje. Pošto je bila Covid-dženaza onda je i sanduk takav bio. Najvjerovatnije se desio odron kamena ili zemlje kako je smrznuto, da je udarilo jednom u gornji dio sanduka i poklopac i to se ponovilo nekoliko puta.
Imami su mi rekli da je bilo nezgodno, pošto su bili tu sin i članovi porodice, onda su na brzinu otvorili misleći da je stvarno živ. Vidjeli su da kesa u kojoj je tijelo nije pomicana. Neko od prisutnih je nazvao Hitnu pomoć koja se ubrzo pojavila.

Nakon ovog događaja krenule su priče. Ima priča da je čovjek oživio, da su mu ruke sve bile krvave koliko je udarao, ali to ništa nije tačno. I meni cijeli dan zvoni telefon i svi pitaju za događaj u Stuparićima – kaže za Faktor Midhat efendija Čakalović.

I iz Hitne pomoći Visoko su nam kratko rekli da su u subotu dobili poziv sa mezarja Stuparići i da je ekipa izašla na teren. Također, i iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona su nam potvrdili da su dobili poziv i da je njihova ekipa bila na licu mjesta, piše Faktor.ba.


@Max imaš li nam ti neke informacije iz prve ruke? :D
Imam iz prve ruke

Punac mi bio na istoj, svi se razbježali prvi su trčali Hodže :haha
5
5 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Strašne priče

Post Postao/la Moonlight »

Mogu misliti jeze i panike :D
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Strašne priče

Post Postao/la Atomic »

Bio je jedan covjek blizu moje kuce koji je dosao iz mrtvacnice ili gasulhane,nisam siguran.
Ravno kuci,narod vec poceo dolaziti 😅
1
1 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Strašne priče

Post Postao/la Moonlight »

Atomic je napisao/la: 21 dec 2020, 11:26 Bio je jedan covjek blizu moje kuce koji je dosao iz mrtvacnice ili gasulhane,nisam siguran.
Ravno kuci,narod vec poceo dolaziti 😅
Jel na nogama vlastitim došao? Pričaj detalje :sok
0
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36490
Postovi: 29557
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Strašne priče

Post Postao/la storm »

Pa šta se otkrilo, jesu otvorili sanduk?
Bilo je tih slučajeva, da u mrtvačnici ozive, mada ne znam više od priča.
A jedan je patolog pričao, da se zna dogoditi, da mrtvac prilikom obrade otvori oči, iz ležećeg ode u sjedeći stav... Neki živci djeluju, šta znam... Ja bih umro na licu mjesta :D
2
2 slika
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Strašne priče

Post Postao/la Atomic »

Moonlight je napisao/la: 21 dec 2020, 11:30
Atomic je napisao/la: 21 dec 2020, 11:26 Bio je jedan covjek blizu moje kuce koji je dosao iz mrtvacnice ili gasulhane,nisam siguran.
Ravno kuci,narod vec poceo dolaziti 😅
Jel na nogama vlastitim došao? Pričaj detalje :sok
Na nogama,ali je bilo prije rata mislim.Djed mi je takodje umro,pa ne mogu pisati detalje.Pitacu nekoga starijeg da li se sjeca.
Edit :Nije kuci,vec je u mrtvacnici hlupao po vratima.
Strazari pretrnuli :haha
3
3 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Strašne priče

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 21 dec 2020, 11:31 Pa šta se otkrilo, jesu otvorili sanduk?
Bilo je tih slučajeva, da u mrtvačnici ozive, mada ne znam više od priča.
A jedan je patolog pričao, da se zna dogoditi, da mrtvac prilikom obrade otvori oči, iz ležećeg ode u sjedeći stav... Neki živci djeluju, šta znam... Ja bih umro na licu mjesta :D
ma bila i policija i hitna
čovjek leži kako su ga ostavili, već kada je neko od Covid-a preselio ide u limeni kovčeg, pa je vjerovatno zemlja padala po tome i odatle zvuk...
A možda su mu Munkir i Nekir ranije došli....
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36490
Postovi: 29557
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Strašne priče

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:06
storm je napisao/la: 21 dec 2020, 11:31 Pa šta se otkrilo, jesu otvorili sanduk?
Bilo je tih slučajeva, da u mrtvačnici ozive, mada ne znam više od priča.
A jedan je patolog pričao, da se zna dogoditi, da mrtvac prilikom obrade otvori oči, iz ležećeg ode u sjedeći stav... Neki živci djeluju, šta znam... Ja bih umro na licu mjesta :D
ma bila i policija i hitna
čovjek leži kako su ga ostavili, već kada je neko od Covid-a preselio ide u limeni kovčeg, pa je vjerovatno zemlja padala po tome i odatle zvuk...
A možda su mu Munkir i Nekir ranije došli....
To su, predviđam, iz logistike za preseljenje :ovaj meleci?
2
1 slika 1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Strašne priče

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 21 dec 2020, 12:10
Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:06

ma bila i policija i hitna
čovjek leži kako su ga ostavili, već kada je neko od Covid-a preselio ide u limeni kovčeg, pa je vjerovatno zemlja padala po tome i odatle zvuk...
A možda su mu Munkir i Nekir ranije došli....
To su, predviđam, iz logistike za preseljenje :ovaj meleci?
ma dođu nako malo da te propitaju...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36490
Postovi: 29557
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Strašne priče

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:12
storm je napisao/la: 21 dec 2020, 12:10

To su, predviđam, iz logistike za preseljenje :ovaj meleci?
ma dođu nako malo da te propitaju...
E to je isto i kod nas... :ok
0
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Strašne priče

Post Postao/la Bella_ »

ovo nije tema za mene :ququ :sunja
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Strašne priče

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 21 dec 2020, 12:13
Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:12

ma dođu nako malo da te propitaju...
E to je isto i kod nas... :ok
kod koga Vas
zar ti nisi naš
:heidi2

:valja
:ha
2
2 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Strašne priče

Post Postao/la Max »

i da
Meleki množina je ispravno

nema palatalizacije na strane riječi
:heidi2


@lejlamo vidi što umijem
5
2 slika 1 slika 1 slika 1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36490
Postovi: 29557
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Strašne priče

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:14
storm je napisao/la: 21 dec 2020, 12:13

E to je isto i kod nas... :ok
kod koga Vas
zar ti nisi naš
:heidi2

:valja
:ha
Naš, naš :keke
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36490
Postovi: 29557
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Strašne priče

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:16 i da
Meleki množina je ispravno

nema palatalizacije na strane riječi
:heidi2


@lejlamo vidi što umijem
Mene našao driblati... A doći ćeš ti u moju avliju :oo
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Strašne priče

Post Postao/la lejlamo »

Max je napisao/la: 21 dec 2020, 12:16

@lejlamo vidi što umijem
brt, s ponosom čitam tvoje postove :cool
3
3 slika
Odgovori

Natrag na “Razne diskusije”