Glavni problem

Intrigantne teme, koje niste sigurni gdje postaviti...
Moderator:Heidi, Moonlight, Socrates
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7694
Postovi: 5639
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Glavni problem

Post Postao/la SmokingMan »

Max je napisao/la: 05 jan 2021, 11:00
Sleepy Joe je napisao/la: 05 jan 2021, 10:46 Globalni problem broj.1, a nazvao bih ga i posrednim uzročnikom socijalnih poremećaja, a to je monetarni sistem, koji treba hitnu reformu na globalnom nivou, a jedna od stvari koj treba pod hitno poduzeti je i ukidanje nacionalnih valuta, te prelaska na jednu globalnu. Možda trenutno riješenje leži u primjeni bitcoina, iako je on u sutšini vritualni novac van dometa bankarskog sistema i vlada, postoji problem što je njegovo glavno prebivalište internet koji je veoma ranjiv na cyber-napade, gdje su izgledi da se zaštiti jedna takva valuta veoma nizvijesni.
Ima istine u ovome, ali bih naveo upravo globalizaciju kao i največi problem i sistem monetarne vrijednosti unutar iste te uzročno posljednično potrošačko društvo...
Globalizacija se po nekom mom ubijeđenju više temelji na političkoj dominaciji jedne sile, ili borbe između dvije ili tri najveće sile, oko prevlasti globalnog tržišta i tokova novca, novac je tu samo kao jedno od glavnih oruđa uslovljavanja međunarodne trgovine. Znači, nemamo nešto što je zasnovano na etičkim principima što bi moglo dovesti do balansa tržišta bez nametanja roba i preferiranja izvoza jedne velesile, u ovome slučaju američkog tržišta u odnosu na kinesko, koje po meni isto tako ima jako kvalitetnu elektroniku.

Monetarni segment bi trebalo prvo otrgnuti iz ruku moćnih banaka (ali i politike što je pomalo teško ostvarivo) i preferiranja jedne valute , u ovome slučaju Dolara, kao međunarodnu platežnu valutu, i što je najbitnije "vjeru u novac" koja daje vrijednost papiru, koji danas nije pod okriljem "zlatnog standarda".
2
2 slika
slika
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Glavni problem

Post Postao/la R4IN »

1% ljudi pravi budalama ostale..
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Glavni problem

Post Postao/la bagra »

Moonlight je napisao/la: 05 jan 2021, 00:55 Glad
Globalno zagrijavanje
Zagađenost vode i vazduha
Influenseri
Bahatost
samo malo ovo influenseri bode oci :)
i mozda ce neko rec da je smijesno
ugurati ih tu s ovim ostalim smrtno
ozbiljnim tematikama al bogami se
slazem s tobom :djed
influenca ih snasla

Sleepy Joe je napisao/la: 05 jan 2021, 10:46...Možda trenutno riješenje leži u primjeni bitcoina...
joooj samo mi nemoj bitkoina kunemte bogom
kad im onaj ludi drzavnik/lovac/ribolovac putin
samo jednom izjavom cijenu dize i *puf* skocise
cijene grafickih kartica - promptno :lupa *ebo sam
im đe sta imaju i ko ih izmisli. otad sam alergican
na njih majke mi mile
0
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36490
Postovi: 29557
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Glavni problem

Post Postao/la storm »

A što vam smetaju influenseri?
Imate opciju- ne gledati, ne pratiti.
Ako netko natrči na njihovu spiku, ja to zovem prirodnom selekcijom, mada ima i sasvim cool influensera, ostavimo balkanske po strani :D
Problematičniji su mediji, koje mase smatraju relevantnima....tu se okreće i kreira javno mnijenje mnogo lakše i pogubnije.
Baš sam neki dan ponovo gledao film "Brexit" ....kakvo targetiranje populacije, ono je bila revolucija, i naivno je misliti, da se to više neće koristiti...
1
1 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Glavni problem

Post Postao/la Moonlight »

storm je napisao/la: 05 jan 2021, 18:59 A što vam smetaju influenseri?
Imate opciju- ne gledati, ne pratiti.
Ako netko natrči na njihovu spiku, ja to zovem prirodnom selekcijom, mada ima i sasvim cool influensera, ostavimo balkanske po strani :D
Problematičniji su mediji, koje mase smatraju relevantnima....tu se okreće i kreira javno mnijenje mnogo lakše i pogubnije.
Baš sam neki dan ponovo gledao film "Brexit" ....kakvo targetiranje populacije, ono je bila revolucija, i naivno je misliti, da se to više neće koristiti...
Meni ne smetaju. Kao kompletna i zrela osoba znam šta ću pratiti, šta ne. I ono što pratim neću nužno usvojiti i praktikovati.
Ali mlada osoba, koja se tek formira i stječe shvatanja šta je normalno, tolerantno, a šta ne može vrlo lahko biti zbunjena. Njih niko ne cenzuriše, a trebalo bi. Mladi će njih kopirati i zbog nekih ponašanja će kasnije žaliti, a nekima mogu obziljno svoje zdravlje i život ugroziti.
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Glavni problem

Post Postao/la Socrates »

Korupcija je glavni problem. Svi ostali problemi su rezultat gluposti, neznanja, neobrazovanosti i korupcije.

Racuna se da je oko 10% svih novcanih transakcija na svijetu koruptivno. Ovo je broj zasnovan na ozbiljnim istrazivanjima, koja ne uzimaju u obzir manje proverljive stvari. Mislim da je postotak daleko veci.

Kada bi se stalo korupciji u kraj, svijet bi bio daleko bolje mjesto. Korupcija ne zavrsava samo na novcu i novcanim transakcijama.
3
3 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Glavni problem

Post Postao/la Heidi »

Ne mogu ukratko napisati sta je glavni problem. Mnogo toga je glavni problem.

Nspisala sam nesto i bi predug post. Bolje da cuvam zivce.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Glavni problem

Post Postao/la R4IN »

Ma nepravda.. na ovom je svjetu nema...
0
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
mentalist
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2169
Postovi: 2544
Pridružen/a: 10 nov 2020, 15:17
Kontakt:

Re: Glavni problem

Post Postao/la mentalist »

1.Produbljivanje problema umjesto rješavanja, a još veći problem je da nitko nema volje za to

2. Globalizacija na ovakav način kakav se nudi
S lažima da smo svi isti, a vidimo da nismo

3. Znanost i tehnologija kao novi Babilon, a znamo kako je završio onaj povijesni

4. Zanemarivanje duhovnih stvari, usmjeravanje ka materijalnim (preko medija, banaka, multinacionalnih kompanija itd.. )

5.
Najveći je problem što mislimo da sve znamo, da smo na vrhuncu razvoja, a u stvari ne znamo ništa

Evo ne znamo ni dan danas što su ljudi radili prije "samo" 6000 godina, kako i zašto su pravili monolitne kamene građevine , zašto su gradili piramide, gdje je bila Troja ,Atlantida, itd.....
a kako smo nastali nećemo nikada znati.
2
2 slika
⚡ :fiju
Odgovori

Natrag na “Razne diskusije”