Beskrajna noć na Bledu - chat
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
Da se osvrnem na ovo oko analiziranja.
Analiza je sastavni dio igre. Psiholoske igrice su sastavni dio igre. Ja prihvatam da ja puno analiziram, i nekad dajem radikalne stavove (recimo, taj i taj je siguran mafijas ili civil), ali nije to uvijek iz ubjedjenja. Nekad to radim da ispitam reakciju osobe za koju to tvrdim, a nekad da vidim reakcije drugih na takvu izjavu.
Najvaznije u citavoj igri je pokusati vidjeti da li su namjere osobe koja analizira iskrene ili ne. Svaki civil moze praviti greske, I mogu vam pokazati greske koje ste vecina vas pravili, ali necu. I ja sam napravio gresku. Iskreno, mislim da sam ostao ovoliko dugo ziv upravo zato sto sam ostavio sumnju i da sam mafijas. Mafijasi su mislili da cete mene vjesati u daljem toku partije.
Svejedno, iskrenost analize se tesko moze glumiti, i tu se najcesce razlikuju civili od mafijasa. Imajuci to u vidu, meni uopste nije jasno zasto smo oslobodili Mrachnog. Apsolutno nijednog razloga nije bilo, za one koji su pratili partiju pazljivo. Kao sto ste vidjeli iz toka partije, meni nije vazno da li cu prezivjeti ili ne. To bi trebala biti osnovna razlika izmedju iskrenog civila i mafijasa.
Moram odati priznanje @Dina jer ona je uspjela da nas ubjedi u iskrenost njenih analiza i postupaka. Ovo sa Arslom se desava jednom u 100 000 partija, i ona je imala nesrecu da se desi sad.
Ali, posto vidim da je popularno objavljivati da se nece vise igrati igrica, moram priznati da i ja razmisljam o tome.
Prvo, nema sanse da ovoliko vise analiziram kao civil. Vidim da nekima smeta, bez obzira da li su civili ili mafijasi. Samim tim, bicu sumnjiv i brzo objesen, pa nema potrebe da bezveze to civilima radim. Ako smatrate da bi bez mojih analiza lakse pobjedili, bujrum. Username je proslu partiju imao sve mafijase bukvalno na tanjiru, pa opet niste objesili nijednog. Instinkt pomaze nekad, a nekad je najveci neprijatelj covjeka.
Ako dobijem ulogu mafijasa, opet nisam koristan, jer sam u jednoj jedinoj partiji kad sam bio mafijas bio procitan brzo.
Analiza je sastavni dio igre. Psiholoske igrice su sastavni dio igre. Ja prihvatam da ja puno analiziram, i nekad dajem radikalne stavove (recimo, taj i taj je siguran mafijas ili civil), ali nije to uvijek iz ubjedjenja. Nekad to radim da ispitam reakciju osobe za koju to tvrdim, a nekad da vidim reakcije drugih na takvu izjavu.
Najvaznije u citavoj igri je pokusati vidjeti da li su namjere osobe koja analizira iskrene ili ne. Svaki civil moze praviti greske, I mogu vam pokazati greske koje ste vecina vas pravili, ali necu. I ja sam napravio gresku. Iskreno, mislim da sam ostao ovoliko dugo ziv upravo zato sto sam ostavio sumnju i da sam mafijas. Mafijasi su mislili da cete mene vjesati u daljem toku partije.
Svejedno, iskrenost analize se tesko moze glumiti, i tu se najcesce razlikuju civili od mafijasa. Imajuci to u vidu, meni uopste nije jasno zasto smo oslobodili Mrachnog. Apsolutno nijednog razloga nije bilo, za one koji su pratili partiju pazljivo. Kao sto ste vidjeli iz toka partije, meni nije vazno da li cu prezivjeti ili ne. To bi trebala biti osnovna razlika izmedju iskrenog civila i mafijasa.
Moram odati priznanje @Dina jer ona je uspjela da nas ubjedi u iskrenost njenih analiza i postupaka. Ovo sa Arslom se desava jednom u 100 000 partija, i ona je imala nesrecu da se desi sad.
Ali, posto vidim da je popularno objavljivati da se nece vise igrati igrica, moram priznati da i ja razmisljam o tome.
Prvo, nema sanse da ovoliko vise analiziram kao civil. Vidim da nekima smeta, bez obzira da li su civili ili mafijasi. Samim tim, bicu sumnjiv i brzo objesen, pa nema potrebe da bezveze to civilima radim. Ako smatrate da bi bez mojih analiza lakse pobjedili, bujrum. Username je proslu partiju imao sve mafijase bukvalno na tanjiru, pa opet niste objesili nijednog. Instinkt pomaze nekad, a nekad je najveci neprijatelj covjeka.
Ako dobijem ulogu mafijasa, opet nisam koristan, jer sam u jednoj jedinoj partiji kad sam bio mafijas bio procitan brzo.
2
2
Tražili smo se po prethodnim životima
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
@Socrates meni je drago što sam igrala s tobom, iako smo bili na suprotnim stranama, ova partija ne bi bila ni upola interesantna bez tvojih analiza 
Znam da sam ti prigovorila neke reakcije poslije, i da si bio na udaru kritika, tako je to kada puno pises
Ali te cijenim kao igrača, i cijenim vrijeme i trud koje si utrošio na igru!
Hvala ti na lijepim riječima, nadam se da mi ne zamjeriš neke stvari koje sam napisala, morala sam se braniti
Znam da sam ti prigovorila neke reakcije poslije, i da si bio na udaru kritika, tako je to kada puno pises
Ali te cijenim kao igrača, i cijenim vrijeme i trud koje si utrošio na igru!
Hvala ti na lijepim riječima, nadam se da mi ne zamjeriš neke stvari koje sam napisala, morala sam se braniti
2
1
1
1
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
Ne trzajte me 
3
3
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
Naprotiv
Raduje me što ću sljedeći put biti civil
1
1
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
predpostavka je majka svih z....
1
1
I say what I think, I think what I say
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
Matematički zakon vjerovatnoće
Kolike su šanse da me random izaberu dva puta zaredom za ulogu mafije?! Minimalne
1
1
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
vjerovatnoća je majka svih....
i ja tako po vjerovatnoći sam konto da ću makar jednu bit mufljuz
ahaaaaa
2
2
I say what I think, I think what I say
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
Zato si mi i sumnjiv svaki put 
Jednom će te potrefiti
Jednom će te potrefiti
2
2
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
1
1
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran

Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
upalio lokaciju
4
4
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran

Re: Beskrajna noć na Bledu - chat
Mene bilo stid pitati, pa sam procijenila da je bolje ne ostaviti reakciju 
3
3
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.

