Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Prenosimo sa portala...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17418
Postovi: 13443
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la Ommadawn »

BeogradjanIN je napisao/la: 05 okt 2025, 12:22
Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:15

Nije da na Kosovu nije bilo problema i ranije.
Iživljavanje nad kosovskim Albancima izgleda da mnogi zaboravljaju.
Nije džabe ta pokrajina bila najsiromašnija u Jugoslaviji.
A nad srbima nije bilo izivljavanje ili se to ne broji? Ja ne podrzavam niti jedan zlocin i voleo bih da vidim na dozivotnoj robiji svakoga ko je ubijao nevine ljude,civile,zene,decu... Ako gledas televiziju mislices tako kako si napisao. Kosovo ti je vestacka tvorevina koja je amerikancima bila potrebna. Prvenstveno zbog svoje baze a zatim i zbog pljackanja rudnika. Predstavljena kao najsiromasnija pokrajina a rudnici u milijardama. Znaju amerikanci gde i sta kradu. Tako su po arapskom svetu zavadili narod dok su krali naftu i zlato.
Nisam nigdje napisao da nije bilo iživljavanja nad Srbima i naravno da se i to broji.
Samo to je odmazda nad onim što su Srbi radili Albancima sve do 1999.
Uzmimo činjenicu da je dobar dio Albanaca iseljen za vrijeme SFRJ. Uzmimo i to da je dobar dio njih tražio konstutivnost kao narod ali ga nikada nisu dobili nego su dobili, pazi apsurda, definiciju “narodnost”.
Da su dobili konstituivnost kao narod, ne bi tako lako došlo do konflikta.
Tek sedamdesetih dobijaju pravo da se školuju na svom jeziku ali to je bio skok u vlastiti stomak. Sa završenom diplomom na albanskom jeziku se nisu mogli zaposliti nigdje u SFRJ.
Represalije nad Albancima počinju nakon protesta 1981, prvo polako pa onda sve jače nakon incidenta sa Đorđetom Martinovićem. Nikada se tačno nije ustvrdilo da li mu je neko zabio pivsku flašu u analni otvor ili se radilo o samozadovoljavanju. Ja ne isključujem oboje.
Nije da nije bilo napada nad Srbima tamo u nekim selima ali nisu Albanci toliko glupi jer su znali da na sebe mogu da navuku cijelu vojsku jedne velike zemlje - vraćamo se ponovo na 1981 i proteste. Tad je proglašeno vanredno stanje na Kosovu.
I onda kreće antialbanska propaganda u javnim medijima, plasiranjem raznih priča što je dovelo do sve više antialbanskog raspoloženja među ljudima u SFRJ.
Evo ti primjer samo u BL su bojkotovane neke pekare i slastičarne, burekdžinice, roštiljnice u vlasništvu Albanaca jer su neki tvrdili da su bili otrovani tamo, da je stavljano meso mljevene mačke u burek i ćevape, da je umjesto piletine služen golub… Narodu nije trebalo malo da proguta te gluposti.
Tokom devedesetih su vršene represalije nad tim stanovništvom tamo, čak je Arkan rahmetli imao svoju bazu u Grand Hotelu.

Naravno da ono što se od 1999 pa do dana današnjeg dešava na Kosovu nad kosovskim Srbima za svaku osudu i smatram to zločinom. Ali ti ljudi služe danas kao pijuni za igru Beogradu.
“Dogodine u Prizrenu” pjeva Beogradski Sindikat.
Koliko je meni poznato, iz Beograda za Prizren ima uspostavljena autobuska linija ali nijedan od članova BS-a nikako da ode tamo.
Vučić krenuo onim vozom ukrašenim sa sve ikonama i Albanci se čak dogovorili da ga puste da vide da li će fakat doći do Prištine i da se vrati nazad za Bg, bez ijednog incidenta pa ovaj nije smio nego stao pred Kosovom “Ipak da se ja vratim”.

Film “Enklava” je stanje na Kosovu najbolje opisao.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17418
Postovi: 13443
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la Ommadawn »

BeogradjanIN je napisao/la: 05 okt 2025, 12:32
Šabović Adis je napisao/la: 05 okt 2025, 12:27

Jbg, drug, kad ne valja komunizam, kad je bog preči nego partija, kad ne valja jugoslovenstvo jer je izmišljena i fantomska stvar, kad bratstvo i jedinstvo ne valja...
Demokratija me vise podseca na demonkratiju...Tu se u potpunosti slazem sa tobom. Nije nam valjala Jugoslavija,dozvolili smo da nas drugi zavade pa zavladaju a da se narod na balkanu i nakon 30 godina raspraljva oko toga,psuje jedan drugog,glumi internet ratnika...I kada god zagusti politicarima oni spomenu Oluju,Kosovo,Srebrenicu i eto naroda,svi pametni,svi objasnjavaju sta se desilo,svi prete,psuju...Naivnost kod ljuidi, ne zovu narod dzaba stadom
Jarane - nije nama mnogo trebalo da se pomarišemo jedni s drugima.

Stranci su samo iskoristili tu glupost.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Avatar
Duh
PRObehar
PRObehar
Reactions: 5621
Postovi: 7103
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Duboka država

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la Duh »

Da. Uvije drugi zavadjaju.
Treba njih zavaditi. :haya
1
1 slika
Avatar
BeogradjanIN
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1388
Postovi: 1487
Pridružen/a: 06 sep 2025, 23:24

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la BeogradjanIN »

Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:40
BeogradjanIN je napisao/la: 05 okt 2025, 12:22

A nad srbima nije bilo izivljavanje ili se to ne broji? Ja ne podrzavam niti jedan zlocin i voleo bih da vidim na dozivotnoj robiji svakoga ko je ubijao nevine ljude,civile,zene,decu... Ako gledas televiziju mislices tako kako si napisao. Kosovo ti je vestacka tvorevina koja je amerikancima bila potrebna. Prvenstveno zbog svoje baze a zatim i zbog pljackanja rudnika. Predstavljena kao najsiromasnija pokrajina a rudnici u milijardama. Znaju amerikanci gde i sta kradu. Tako su po arapskom svetu zavadili narod dok su krali naftu i zlato.
Nisam nigdje napisao da nije bilo iživljavanja nad Srbima i naravno da se i to broji.
Samo to je odmazda nad onim što su Srbi radili Albancima sve do 1999.
Uzmimo činjenicu da je dobar dio Albanaca iseljen za vrijeme SFRJ. Uzmimo i to da je dobar dio njih tražio konstutivnost kao narod ali ga nikada nisu dobili nego su dobili, pazi apsurda, definiciju “narodnost”.
Da su dobili konstituivnost kao narod, ne bi tako lako došlo do konflikta.
Tek sedamdesetih dobijaju pravo da se školuju na svom jeziku ali to je bio skok u vlastiti stomak. Sa završenom diplomom na albanskom jeziku se nisu mogli zaposliti nigdje u SFRJ.
Represalije nad Albancima počinju nakon protesta 1981, prvo polako pa onda sve jače nakon incidenta sa Đorđetom Martinovićem. Nikada se tačno nije ustvrdilo da li mu je neko zabio pivsku flašu u analni otvor ili se radilo o samozadovoljavanju. Ja ne isključujem oboje.
Nije da nije bilo napada nad Srbima tamo u nekim selima ali nisu Albanci toliko glupi jer su znali da na sebe mogu da navuku cijelu vojsku jedne velike zemlje - vraćamo se ponovo na 1981 i proteste. Tad je proglašeno vanredno stanje na Kosovu.
I onda kreće antialbanska propaganda u javnim medijima, plasiranjem raznih priča što je dovelo do sve više antialbanskog raspoloženja među ljudima u SFRJ.
Evo ti primjer samo u BL su bojkotovane neke pekare i slastičarne, burekdžinice, roštiljnice u vlasništvu Albanaca jer su neki tvrdili da su bili otrovani tamo, da je stavljano meso mljevene mačke u burek i ćevape, da je umjesto piletine služen golub… Narodu nije trebalo malo da proguta te gluposti.
Tokom devedesetih su vršene represalije nad tim stanovništvom tamo, čak je Arkan rahmetli imao svoju bazu u Grand Hotelu.

Naravno da ono što se od 1999 pa do dana današnjeg dešava na Kosovu nad kosovskim Srbima za svaku osudu i smatram to zločinom. Ali ti ljudi služe danas kao pijuni za igru Beogradu.
“Dogodine u Prizrenu” pjeva Beogradski Sindikat.
Koliko je meni poznato, iz Beograda za Prizren ima uspostavljena autobuska linija ali nijedan od članova BS-a nikako da ode tamo.
Vučić krenuo onim vozom ukrašenim sa sve ikonama i Albanci se čak dogovorili da ga puste da vide da li će fakat doći do Prištine i da se vrati nazad za Bg, bez ijednog incidenta pa ovaj nije smio nego stao pred Kosovom “Ipak da se ja vratim”.

Film “Enklava” je stanje na Kosovu najbolje opisao.
Razumem i da se to dogodilo, necu reci da nije...I kao sto rekoh,ne podrzavam niti jedan zlocin,zapravo ogradjujem se od toga...Nije mi bitno da li su ga pocinili srbi,albanci ili neki treci,svako ko je pocinio zlocin treba da odgovara. Sve i da je to tacno sve ovo,ne postoji Kosovo 50 godina...Pa manastiri na Kosovu su stariji od gomilu na popisu stanovnista bilo je preko 85 % srba ...a nakon rata manje od 5% i govore nam da su albanci proterivani za to vreme.

0
Avatar
BeogradjanIN
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1388
Postovi: 1487
Pridružen/a: 06 sep 2025, 23:24

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la BeogradjanIN »

Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:43
BeogradjanIN je napisao/la: 05 okt 2025, 12:32

Demokratija me vise podseca na demonkratiju...Tu se u potpunosti slazem sa tobom. Nije nam valjala Jugoslavija,dozvolili smo da nas drugi zavade pa zavladaju a da se narod na balkanu i nakon 30 godina raspraljva oko toga,psuje jedan drugog,glumi internet ratnika...I kada god zagusti politicarima oni spomenu Oluju,Kosovo,Srebrenicu i eto naroda,svi pametni,svi objasnjavaju sta se desilo,svi prete,psuju...Naivnost kod ljuidi, ne zovu narod dzaba stadom
Jarane - nije nama mnogo trebalo da se pomarišemo jedni s drugima.

Stranci su samo iskoristili tu glupost.
Iskoristili su glupost a i glup narod. Jer svako ko je mogao da digne ruku na svoje je glup x 100. I sto je jos zalosnije i dan danas se ljudi raspravljaju o tome cim novinari i televizije bace kosku uz naredjenje politicara naravno. Kada god treba skrenuti paznju sa necega idu tekstovi o Kosovu,oluju,majkama Srebrenice,odvajanje RS-a itd. I tako u krug verovatno do 2500-te
1
1 slika
MunDzi
PRObehar
PRObehar
Reactions: 11445
Postovi: 7214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la MunDzi »

Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:20
MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 11:17 Amer je podrzao Oluju i HV u svakom smislu te rijeci.
Taj isti amer nije podrzao ulazak ABiH u BL.

I sa takvim scenarijem je naivno sada porediti BiH i HR.
Nisu podržali jer je došlo do izbjegličke krize tada.
Tek onda je Slobo popustio i pristao na pregovore.
Meni svi u BL pričaju da su im torbe tih dana bile spremne i bilo je pitanje vremena kad će da napuste grad.
Komplet Manjača i sela do Bl su bila evakuisana.


Ali nemojmo zaboraviti da je i Alija imao svoj interes da Banjaluka ostane srpska.
A zasto su gradani BL planirali da napuste svoj grad. Da to mozda nisu mislili da ce ABiH zaokruziti grad, drzati ga u izolaciji i granatirati dan/noc 24/7.

Naravno, retoricno pitanje.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17418
Postovi: 13443
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la Ommadawn »

MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 13:11
Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:20

Nisu podržali jer je došlo do izbjegličke krize tada.
Tek onda je Slobo popustio i pristao na pregovore.
Meni svi u BL pričaju da su im torbe tih dana bile spremne i bilo je pitanje vremena kad će da napuste grad.
Komplet Manjača i sela do Bl su bila evakuisana.


Ali nemojmo zaboraviti da je i Alija imao svoj interes da Banjaluka ostane srpska.
A zasto su gradani BL planirali da napuste svoj grad. Da to mozda nisu mislili da ce ABiH zaokruziti grad, drzati ga u izolaciji i granatirati dan/noc 24/7.

Naravno, retoricno pitanje.
Pa poučeni iskustvom ljudi iz Krajine, plus padaju: D Vakuf, Jajce, Ključ, Sanski Most i to sve galopirajućom brzinom.

Grad nije mogao biti zaokružen. Mogli bi samo granatirati južni dio jer on je brdovit.

S druge strane, moral Vojske RS je bio pao, bar u tome dijelu.
Boga su molili da se potpiše neko primirje jer dopizdilo fakat ratovati.

Svi koji se sad kurče po BL s nekim vojnim simbolima - 97% ih nije vidjelo ratišta. Ostatak šuti i gleda svoja posla.
I naravno kako da djecu pošalju van zemlje.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
MunDzi
PRObehar
PRObehar
Reactions: 11445
Postovi: 7214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la MunDzi »

Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 14:27
MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 13:11
A zasto su gradani BL planirali da napuste svoj grad. Da to mozda nisu mislili da ce ABiH zaokruziti grad, drzati ga u izolaciji i granatirati dan/noc 24/7.

Naravno, retoricno pitanje.
Pa poučeni iskustvom ljudi iz Krajine, plus padaju: D Vakuf, Jajce, Ključ, Sanski Most i to sve galopirajućom brzinom.

Grad nije mogao biti zaokružen. Mogli bi samo granatirati južni dio jer on je brdovit.

S druge strane, moral Vojske RS je bio pao, bar u tome dijelu.
Boga su molili da se potpiše neko primirje jer dopizdilo fakat ratovati.

Svi koji se sad kurče po BL s nekim vojnim simbolima - 97% ih nije vidjelo ratišta. Ostatak šuti i gleda svoja posla.
I naravno kako da djecu pošalju van zemlje.
Ma nije to trebala biti poenta mog upisa. Htjela sam da kazem, zasto bi se iko selio iz BL. Pricam o obicnim gradjanima. Da li se ocekivalo da ARBiH ubija civile kao sto je to radila VRS? Ili su ljudi bili spremni da se odsele jer nisu zeljeli suzivot sa drugim i drugacijim?
0
Avatar
BeogradjanIN
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1388
Postovi: 1487
Pridružen/a: 06 sep 2025, 23:24

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la BeogradjanIN »

MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 14:46
Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 14:27

Pa poučeni iskustvom ljudi iz Krajine, plus padaju: D Vakuf, Jajce, Ključ, Sanski Most i to sve galopirajućom brzinom.

Grad nije mogao biti zaokružen. Mogli bi samo granatirati južni dio jer on je brdovit.

S druge strane, moral Vojske RS je bio pao, bar u tome dijelu.
Boga su molili da se potpiše neko primirje jer dopizdilo fakat ratovati.

Svi koji se sad kurče po BL s nekim vojnim simbolima - 97% ih nije vidjelo ratišta. Ostatak šuti i gleda svoja posla.
I naravno kako da djecu pošalju van zemlje.
Ma nije to trebala biti poenta mog upisa. Htjela sam da kazem, zasto bi se iko selio iz BL. Pricam o obicnim gradjanima. Da li se ocekivalo da ARBiH ubija civile kao sto je to radila VRS? Ili su ljudi bili spremni da se odsele jer nisu zeljeli suzivot sa drugim i drugacijim?
Mislis da ARBiH nije ubijala civile kao recimo u selu Kravice na pravoslavni Bozic?
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17418
Postovi: 13443
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la Ommadawn »

BeogradjanIN je napisao/la: 05 okt 2025, 12:56
Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:43

Jarane - nije nama mnogo trebalo da se pomarišemo jedni s drugima.

Stranci su samo iskoristili tu glupost.
Iskoristili su glupost a i glup narod. Jer svako ko je mogao da digne ruku na svoje je glup x 100. I sto je jos zalosnije i dan danas se ljudi raspravljaju o tome cim novinari i televizije bace kosku uz naredjenje politicara naravno. Kada god treba skrenuti paznju sa necega idu tekstovi o Kosovu,oluju,majkama Srebrenice,odvajanje RS-a itd. I tako u krug verovatno do 2500-te
Slažem se, to stoji.
Ako iko - momci iz Karton Revolucije Adi i Nedim su to dokazali najbolje.

Ali ne kupujem olako priču da su nas drugi zavadili.
Stanje među narodima SFRJ je bilo isto kao što je i danas.
Samo kad je krenula socioekonomska kriza u Jugoslaviji, pojedini su vidjeli sebi priliku da dođu na vlast i obogate se.

Nije da nije bilo alternative.
Ante Marković je bio alternativa koji je nudio ekonomsku reformu i naporan rad da bi se stiglo do cilja koji obećava visok standard.
Ljudi nisu bili spremni za to.
Ljudi su tražili nacionalni identitet i oružje.
I dobili su ga.
U zamjenu za visok standard.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17418
Postovi: 13443
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la Ommadawn »

MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 14:46
Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 14:27

Pa poučeni iskustvom ljudi iz Krajine, plus padaju: D Vakuf, Jajce, Ključ, Sanski Most i to sve galopirajućom brzinom.

Grad nije mogao biti zaokružen. Mogli bi samo granatirati južni dio jer on je brdovit.

S druge strane, moral Vojske RS je bio pao, bar u tome dijelu.
Boga su molili da se potpiše neko primirje jer dopizdilo fakat ratovati.

Svi koji se sad kurče po BL s nekim vojnim simbolima - 97% ih nije vidjelo ratišta. Ostatak šuti i gleda svoja posla.
I naravno kako da djecu pošalju van zemlje.
Ma nije to trebala biti poenta mog upisa. Htjela sam da kazem, zasto bi se iko selio iz BL. Pricam o obicnim gradjanima. Da li se ocekivalo da ARBiH ubija civile kao sto je to radila VRS? Ili su ljudi bili spremni da se odsele jer nisu zeljeli suzivot sa drugim i drugacijim?
Misliš da ne bi bilo represalija nad civilima u BL od strane ArBiH?

Ja duboko vjerujem da bi.
Gotovo sam ubijeđen da bi bilo nekoliko psihopata koji bi se iživljavali nad ljudima pod izgovorom da se svete za sve ono što se nama prethodno desilo u BL.

Mislim, najiskrenije da kažem - Stevandića je trebalo na kakvu otvorenu prikolicu, vozati gradom, karati u šupak i tjerati ga da skiči kao svinja preko megafona, udarajući ga svako malo po bubrezima.
Da osjeti ono što su Banjalučani osjetili u onom famoznom Crvenom Kombiju s bijelim krovom marke Zastava.

Yebem li mu pleme i potomke.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Avatar
BeogradjanIN
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1388
Postovi: 1487
Pridružen/a: 06 sep 2025, 23:24

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la BeogradjanIN »

Ima istine ali bas kao i u tome da su nas drugi zavadili. Amerika,Britanija,Nemacka,Francuska,Holandija i ostali zlocinci funkcionisu tako. Zavade druge pa satro pomazu. U strahu da druge zemlje ne postanu jace,razvijenije sto je Jugoslavija i bila. Tako su i arapski svet razorili.
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
hani_jong_un
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 31151
Postovi: 21827
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la hani_jong_un »

Ommadawn je napisao/la: 05 okt 2025, 12:20
MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 11:17 Amer je podrzao Oluju i HV u svakom smislu te rijeci.
Taj isti amer nije podrzao ulazak ABiH u BL.

I sa takvim scenarijem je naivno sada porediti BiH i HR.
Nisu podržali jer je došlo do izbjegličke krize tada.
Tek onda je Slobo popustio i pristao na pregovore.
Meni svi u BL pričaju da su im torbe tih dana bile spremne i bilo je pitanje vremena kad će da napuste grad.
Komplet Manjača i sela do Bl su bila evakuisana.


Ali nemojmo zaboraviti da je i Alija imao svoj interes da Banjaluka ostane srpska.
sto je aliji bio interes da banja luka ostane srbima
0
1811
Avatar
hani_jong_un
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 31151
Postovi: 21827
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la hani_jong_un »

ko nas bre zavadi ljudi
0
1811
Avatar
BeogradjanIN
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1388
Postovi: 1487
Pridružen/a: 06 sep 2025, 23:24

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la BeogradjanIN »

To se i ja pitam
0
MunDzi
PRObehar
PRObehar
Reactions: 11445
Postovi: 7214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la MunDzi »

BeogradjanIN je napisao/la: 05 okt 2025, 14:54
MunDzi je napisao/la: 05 okt 2025, 14:46

Ma nije to trebala biti poenta mog upisa. Htjela sam da kazem, zasto bi se iko selio iz BL. Pricam o obicnim gradjanima. Da li se ocekivalo da ARBiH ubija civile kao sto je to radila VRS? Ili su ljudi bili spremni da se odsele jer nisu zeljeli suzivot sa drugim i drugacijim?
Mislis da ARBiH nije ubijala civile kao recimo u selu Kravice na pravoslavni Bozic?
Ne znam za Kravice.
Moja su se pitanja odnosila na jedan poveci grad tj BL. Dakle, da li se ocekivalo da ce ARBiH organizovano i pod nalogom vrha istrebljivati gradjane BL?
0
Avatar
hani_jong_un
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 31151
Postovi: 21827
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Hrvatski i srpski mitovi o Oluji su laži natopljene krvlju

Post Postao/la hani_jong_un »

svjetski ekonomski forum je nagovorio lokalne kabadahije da ubijaju komsije bosnjake u visegradu, prijedoru, foci... nema ko drugi bit
0
1811
Odgovori

Natrag na “Vijesti”