Da li nam je oružje neophodno ?

Intrigantne teme, koje niste sigurni gdje postaviti...
Moderator:Heidi, Moonlight, Socrates

Treba li nam oružje ?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 795
Postovi: 705
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la grunf »

storm je napisao/la: 28 apr 2024, 09:20
Duh je napisao/la: 28 apr 2024, 07:41 lakse je napraviti od ljudi ovce. od ovaca ljude...malo teze.
problem je zbog zatucanosti.
sama vjera nije problematicna, koliko sprdnja sa njom od strane vjernika.(ne ubij)
Aj mi navedi jednu državu, gdje je ugodno živjeti, gdje imaš solidan nivo standarda, ljudskih prava za sve, ne samo za vladajuću kastu?

A ja ću ih navesti dvadesetak, gdje je religija svedena individualni nivo, potpuno distancirana od vlasti, te su kao takve poželjne ostatku svijeta za život.

Dovoljno je pogledati Europu, gdje je tradicionalni jug, mediteran, gdje je religija upetljanija u državu, debelo inferioran sjeverozapadu u svim segmentima...
U Americi mi ne bi palo na pamet živjeti u tzv bible belt državama, dok u Kaliforniji rado...
U Jagomiru nema neke velike razlike izmedju pacijenata i direktora.
1
1 slika
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la storm »

Duh je napisao/la: 28 apr 2024, 10:11 Zbraniti vjeru nema bas puno veze sa slobodom.
Neki se osjecaju ugodno, jer se vjerski poglavari brinu o njima, njihovim dusama itd...
U drzavu se danas petljaju cak i glumice i pjevacice, a da ocekujemo da se religija ne petlja...
Pa i da drzava oduzme sve pare religijama, sigurno ih nece podjeliti narodu za cvijece i fasade.
mozda samo za partizanski grah za prvi maj.
Ostalo ce vise za nabavu oruzja.
Ja sada stvarno ne zelim za upotrebu oruzja kod pravoslavaca (Rusija-Ukrajina) okriviti katolike i muslimane...
Gdje pričam o zabrani?
Pričam o postavljanju religije, tamo gdje joj je mjesto tj bezuvjetno sekularno uređenje.
Gdje pišem o bilo kakvom oduzimanju?
Dovoljno da plate porez, kako plaćaju sve profitabilne organizacije...
A tko je opasniji u izjavama, vjerske vođe ili glumice, ne bih ni komentirao...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la storm »

grunf je napisao/la: 28 apr 2024, 12:55
storm je napisao/la: 28 apr 2024, 09:20

Aj mi navedi jednu državu, gdje je ugodno živjeti, gdje imaš solidan nivo standarda, ljudskih prava za sve, ne samo za vladajuću kastu?

A ja ću ih navesti dvadesetak, gdje je religija svedena individualni nivo, potpuno distancirana od vlasti, te su kao takve poželjne ostatku svijeta za život.

Dovoljno je pogledati Europu, gdje je tradicionalni jug, mediteran, gdje je religija upetljanija u državu, debelo inferioran sjeverozapadu u svim segmentima...
U Americi mi ne bi palo na pamet živjeti u tzv bible belt državama, dok u Kaliforniji rado...
U Jagomiru nema neke velike razlike izmedju pacijenata i direktora.
Da sam bio pametan, poludio bih
0
Avatar
Duh
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 533
Postovi: 1200
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Alpe

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Duh »

storm je napisao/la: 29 apr 2024, 05:55
Duh je napisao/la: 28 apr 2024, 10:11 Zbraniti vjeru nema bas puno veze sa slobodom.
Neki se osjecaju ugodno, jer se vjerski poglavari brinu o njima, njihovim dusama itd...
U drzavu se danas petljaju cak i glumice i pjevacice, a da ocekujemo da se religija ne petlja...
Pa i da drzava oduzme sve pare religijama, sigurno ih nece podjeliti narodu za cvijece i fasade.
mozda samo za partizanski grah za prvi maj.
Ostalo ce vise za nabavu oruzja.
Ja sada stvarno ne zelim za upotrebu oruzja kod pravoslavaca (Rusija-Ukrajina) okriviti katolike i muslimane...
Gdje pričam o zabrani?
Pričam o postavljanju religije, tamo gdje joj je mjesto tj bezuvjetno sekularno uređenje.
Gdje pišem o bilo kakvom oduzimanju?
Dovoljno da plate porez, kako plaćaju sve profitabilne organizacije...
A tko je opasniji u izjavama, vjerske vođe ili glumice, ne bih ni komentirao...
Danas svaki milijarder ima potrebu da se mjesa u vlast. U stvari sve je to dogovor izmedju vlasti koju je izabrao narod i vjerskih institucija. Vlast je legalno izabrana. Neka svatko svoje kaze, pa i partizani, hodze, popovi...
Sloboda je da se svako petlja. ili lgtb ili crkva...Naravno, normalno je da uvijek jedna strana hoce zabraniti neku.
Naravno, bilo je u proslosti i zabrana i rusenja tornjeva i svega, pa su pokazale da ne opstaju.
Nisam razumio bas o placanju poreza. Pa bome ako nesto iznajmljuju ili prodaju...moraju. Ako su suvlasnici itd...Ne vjerujem da ne placaju porez za gorivo itd...Osim toga, katolicka crkva ima Vatikan, a to je nesto kao Monako za nogometase i tenisere...
Kao neprofitabilne organizacije u nekim zemljama dobijaju od drzave...Ali to je do demokracije.
Ovdje je tema o oruzju...
Pa ne pita niko ni crkvu ,ni lgtb, ni behar, ni mene, ni tebe hoce li dati milijarde za borbene avione...
Ne odlucuje nista ni zatucani vjernik, ni zatucani partizan...ni crkva.
Zlo je inteligentno i obrazovano.
Uz sve vojne znanost, vojnu industriju i sve uz...blesavo je ocekivati nesto dobro.


ps. sve je bilo dobro, dok im papa nije rekao da se vakcinisu.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la storm »

Danas svaki milijarder ima potrebu da se mjesa u vlast. U stvari sve je to dogovor izmedju vlasti koju je izabrao narod i vjerskih institucija. Vlast je legalno izabrana. Neka svatko svoje kaze, pa i partizani, hodze, popovi...
Da ima svatko svoj stav, normalno je, da se petlja - nikako nije normalno!
Ne sjećam se stavke u bilo kojem ustavu normalnih država, da postoji neki odnos demokratski odabrane političke garniture i vjerske institucije...
Osim hrvatske koja ima vatikanski ugovor, ali za mene i ne spada u normalne države...

Sloboda je da se svako petlja. ili lgtb ili crkva...Naravno, normalno je da uvijek jedna strana hoce zabraniti neku.
Nije mi normalno da i jedna strana hoće zabraniti drugu.
Sloboda je, da svaka strana traži svoje mjesto u društvu...govor mržnje, pozivanje uništenju drugoga i drugačijega, ne spada u slobodu, nego kaznenom zakonu.
Nisam razumio bas o placanju poreza. Pa bome ako nesto iznajmljuju ili prodaju...moraju. Ako su suvlasnici itd...Ne vjerujem da ne placaju porez za gorivo itd...Osim toga, katolicka crkva ima Vatikan, a to je nesto kao Monako za nogometase i tenisere...
Šta tu nisi točno razumio?
Ja ću pričati za SLO i hr...
Vlasnici su zemlje, šuma, nekretnina, poreza na to plaćaju nula.
PDV i trošarine na artikle su nešto drugo.
A čisto sumnjam da je i u BiH drugačije.
Kakve veze ima paralela Vatikan i Monaco u ovom kontekstu, nisam baš razumio. Osim što su obje države u državi, i tu sve ostale sličnosti prestaju.
Kao neprofitabilne organizacije u nekim zemljama dobijaju od drzave...Ali to je do demokracije.
E tu smo...
To su vrlo profitabilne organizacije.
Od islamske zajednice do katoličke crkve, da ne idem u detalje svih dadžbina koje narod uplaćuje, do vlasništva što sam gore opisao.
Meni ništa njihovo ne treba, samo neka plate porez kao i ja..
Pa ne pita niko ni crkvu ,ni lgtb, ni behar, ni mene, ni tebe hoce li dati milijarde za borbene avione...
Ne odlucuje nista ni zatucani vjernik, ni zatucani partizan...ni crkva.
Još bi samo to falilo, da se pita crkvu...
Pitali su se građani na izborima, koji su odabrali političku opciju, koja zagovara takve stvari.

Ako pričamo o nabavci Rafale aviona u Hrvatskoj, podržavam.
Još jedno 24 bih ja nabavio s obzirom na okruženje...to su nove realnosti, zaboravimo eru prije toga. Plus kao članica NATO, moraš učiniti određene pomake u naoružanju, biti dio sustava.
Uostalom i to je pitanje referendum riješio u svakoj zemlji ponaosob.
0
Avatar
Duh
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 533
Postovi: 1200
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Alpe

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Duh »

Sad bas analiziram zasto ode tema u ovom pravcu.
Ja nisam za oruzje, ne zovem sam sebe pacifistom, ne idem u ckvu. Ja sam sam gori od atomske. Ili bolji...

Mislim da niko u HR i BiH ne placa porez na imovinu . Slovenci ionako naplate Vignjetu vise od Njemacke i Austrije zajedno. U Srbiji se placa nesto na imovinu, a ne znam jesu li ukljucini manastiri i okolina...

I britanska kruna posjeduje puno, ne placa i uzima od drzave za setnju i izlaske pred novinare koji odusevljeno primaju osmjehe kralja princeza, princeva i vojvotkinji...
lijepo kao to, aristokratski i tradicionalno...

ako se kupuje oruzje zbog okruzenja, tako ce i crkva upozoravati na okruzenje ...

i ja nisam nikakav advokat crkve, nego samo mogu upozoriti na nauk i zajabenaciju sa istim.
o laznom sjaju itd.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la storm »

Ja za trosoban stan, plaćam godišnje oko 100€ poreza na zemljište.
Koliko bi to koštalo crkvu, s obzirom na sve što posjeduje....puno.
Prihodi su im neoporezovani u potpunosti.
Sasvim dovoljno, da mi piče po živcima.

Crkva neka uči svoj nauk, a politiku neka ostavi političarima.

Prošla su vremena, kad je crkva bila duhovna, vojna i politička moć...barem u normalnom svijetu.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la storm »

Inače
Nisam ni ja za naoružanje u osobnom svojstvu, osim lovaca, koji imaju svoju funkciju.
A jesam za odlično naoružanje državnih institucija poput vojske i policije ...
Nemam ništa protiv LGBTIQ, crkve i svih drugih grupacija, ali ostavite me na miru, nisam dio vas.
Čestitati ću vjerske praznike uvijek, podržati recimo da muslimani ovdje imaju adekvatne prostore za upražnjavanje vjere...podržati ću i ugrožene manjine, podržati prava LGBT populacije, migranata, i sve do točke prava koje imam i ja.

Na svako izdizanje, također ću burno reagirati.
0
Avatar
Duh
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 533
Postovi: 1200
Pridružen/a: 29 sep 2023, 21:25
Lokacija: Alpe

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Duh »

da. moc demokracije je velika.
uvijek mozemo sacekati da neko okrivi jevreje ili masone...
covjek je rijetko okrivljen.
danas najcesce ako maltretira zenu.

ok je to kod tebe. i treba tako.
samo se previse zamaras oko toga poreza.
cak i velike kompanije ucjenjuju drzavu oko poreza.(npr -ne mozemo platiti toliko-otpustit cemo2000 radnika).
0
Šabović Adis
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 504
Postovi: 647
Pridružen/a: 30 maj 2023, 17:44

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Šabović Adis »

Ja sam za mir u svijetu. i šire! :o
0
Šabović Adis
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 504
Postovi: 647
Pridružen/a: 30 maj 2023, 17:44

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Šabović Adis »

Nego, znal ko đe ima atomsku nabavit? More i polovna. :valja
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la radostan dan »

Ima kod mene u zgradi.
36 godina stara.
Bez vlasnika, osigurač izvađen.
1
1 slika
Šabović Adis
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 504
Postovi: 647
Pridružen/a: 30 maj 2023, 17:44

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Šabović Adis »

Jesi je ispuco. Neću ako je ispucana. :o
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36506
Postovi: 29575
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la storm »

Šabović Adis je napisao/la: 02 maj 2024, 06:02 Jesi je ispuco. Neću ako je ispucana. :o
Repetiraš i okineš

A ljudi moji, svi bi na gotovo 😂
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5715
Postovi: 3532
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la radostan dan »

Šabović Adis je napisao/la: 02 maj 2024, 06:02 Jesi je ispuco. Neću ako je ispucana. :o
Nisam.
Preblizu je linije fronta.
A špijuna i debeovaca svuda.
Upucaće me s leđa iz moje jedinice ako pređem.
Bolje drkadžija nego rahmetlija.
1
1 slika
Šabović Adis
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 504
Postovi: 647
Pridružen/a: 30 maj 2023, 17:44

Re: Da li nam je oružje neophodno ?

Post Postao/la Šabović Adis »

:valja
0
Odgovori

Natrag na “Razne diskusije”