Pitaš me - pitam te
Re: Pitaš me - pitam te
Obala, voda, plivanje, skakanje, ronjenje, ma sve volim na moru
Kako si prosla sa alergijom?
Kako si prosla sa alergijom?
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Osula sam se kao i obično, ali pošto sam pila Alerix, nije me svrbilo, a do sutra će osip već proći. Tako da sam bar za to našla rješenje. 
Koliko boje obično nabaciš?
Koliko boje obično nabaciš?
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Od skupljac zeljeza light na pocetku do pro max deseti dan 
Ti? Livanjski ili parmezan?
Ti? Livanjski ili parmezan?
0
Re: Pitaš me - pitam te
Nisam žuta, a dobila sam više boje nego što sam željela.
Smeta li tebi klima?
Smeta li tebi klima?
0
Re: Pitaš me - pitam te
Smeta,… kad ne radi. Ili kad je nema. 
Koliko, na skali, te nerviraju ovakvi odgovori?
Koliko, na skali, te nerviraju ovakvi odgovori?
0
Re: Pitaš me - pitam te
Ne nervira me uopće. "Nervira" me kad ne dobijem odgovor konkretan.
Je li taj Ibrahima toliki ters da mi pripisuješ njegove osobine?
Je li taj Ibrahima toliki ters da mi pripisuješ njegove osobine?
0
Re: Pitaš me - pitam te
Nemam pojma, znam da je onaj diktator zajeban lik. 
I nije Ibrahima nego Ibrahim, pa je zato to ime kandidovano za nasu sikiriki koja ima, jelte, musko ime.
Imam rodjaku Ines koju neki zovu Inesa
Zar je ovo zuta boja?
meni izgleda bas preplanulo

I nije Ibrahima nego Ibrahim, pa je zato to ime kandidovano za nasu sikiriki koja ima, jelte, musko ime.
Imam rodjaku Ines koju neki zovu Inesa
Zar je ovo zuta boja?
Spoiler!
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Ne znam jarane, ja dok sam metala parmezan u pastu nekoć, bio je žut.
Jadna Inesa. A i ja, meni je vrh kad priložim hiljadu dokumenata sa svojim imenom radi nečega, npr. kad sam nostrifikovala diplomu, znači svaki mogući dokument je sa mojim imenom i onda dobijem rješenje o nostrifikaciji, kad ono, preimenovali me u XXXXA XXXIĆ XXXXIĆ.
Šta ti misliš kako nadođu na to, kontaju pogrešno mi na diplomi, ličnoj, prevodima istih, svemu, pa su oni dobročinitelji koji će ispravili grešku?
Jadna Inesa. A i ja, meni je vrh kad priložim hiljadu dokumenata sa svojim imenom radi nečega, npr. kad sam nostrifikovala diplomu, znači svaki mogući dokument je sa mojim imenom i onda dobijem rješenje o nostrifikaciji, kad ono, preimenovali me u XXXXA XXXIĆ XXXXIĆ.
Šta ti misliš kako nadođu na to, kontaju pogrešno mi na diplomi, ličnoj, prevodima istih, svemu, pa su oni dobročinitelji koji će ispravili grešku?
2
2
Re: Pitaš me - pitam te
Eto, sama si rekla jednu od opcija. Moja teorija je da niko nista ne gleda, cita ono kao njemacki i engleski, kao slicice a ne vukovski slovo po slovo
A znaci dva prezimena, opa, de fakto umjetnica
Izgradila karijeru i brand s djevojackim prezimenom pa je bilo potrebno sacuvati kontinuitet, m?
Izgradila karijeru i brand s djevojackim prezimenom pa je bilo potrebno sacuvati kontinuitet, m?
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Nema potrebe za brendom da ostaneš ista osoba kad se udaš/oženiš.
Da nije djeteta, ne bih imala dva, zadržala bih svoje, ali ovako se ipak zna da je moj sinčina. 
Zar nije šega taj patrijarhat, ja moram da dodajem prezime da bi se znalo da sam majka djeteta?
Zar nije šega taj patrijarhat, ja moram da dodajem prezime da bi se znalo da sam majka djeteta?
2
2
Re: Pitaš me - pitam te
U pravu si, a ja sam se, naravno, zezao gore, nadam se da se ne ljutis. Trebalo bi da si navikla na takve neukusne ispade od mene.
Mislim da bi bilo najbolje da svako zadrzi svoje prezime a dijete dobije oba. Ali onda se vec kod djece od djeteta komplikuje situacija s cetiri prezimena. Pa onda osam. K’o da je, pored svih manjkavosti, bolje ovako kako je sada.
Kakve su sanse da ponovis uspjeh na izborima za post mjeseca? Jel’ onaj suk meni bio dovoljno kvalitetan?
Kakve su sanse da ponovis uspjeh na izborima za post mjeseca? Jel’ onaj suk meni bio dovoljno kvalitetan?
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Kad već spominješ to, što se mene tiče Španci imaju najbolje rješenje, nema potrebe ni za kakvih milion prezimena, svako ima 2 prezimena, po jedno od roditelja, i to je to. Ne mijenja se brakom, simple.
Evo objašnjenje od tvog bestie-ja.
Spanish surnames have a long history, and most people today inherit them from their parents rather than choosing them. One distinctive feature is that people in Spain typically have two surnames.
Here's how it works:
Traditional system
A child usually receives:
The father's first surname (his first family name)
The mother's first surname (her first family name)
For example:
Father: Carlos García López
First surname: García
Second surname: López
Mother: María Fernández Ruiz
First surname: Fernández
Second surname: Ruiz
Their child would traditionally be:
Ana García Fernández
Do women change their surname after marriage?
Generally, no. In Spain, women traditionally keep their surnames throughout their lives. Likewise, men keep theirs. Children receive surnames according to the legal naming system rather than one spouse taking the other's name.
Anyway, nemam pojma kakve su šanse, ja ono ne bih imenovala za post mjeseca svakako, slabi su nam onda postovi pravo. Ali nisam ja birala.
Uvrijediš li se lako?
Evo objašnjenje od tvog bestie-ja.
Spanish surnames have a long history, and most people today inherit them from their parents rather than choosing them. One distinctive feature is that people in Spain typically have two surnames.
Here's how it works:
Traditional system
A child usually receives:
The father's first surname (his first family name)
The mother's first surname (her first family name)
For example:
Father: Carlos García López
First surname: García
Second surname: López
Mother: María Fernández Ruiz
First surname: Fernández
Second surname: Ruiz
Their child would traditionally be:
Ana García Fernández
Do women change their surname after marriage?
Generally, no. In Spain, women traditionally keep their surnames throughout their lives. Likewise, men keep theirs. Children receive surnames according to the legal naming system rather than one spouse taking the other's name.
Anyway, nemam pojma kakve su šanse, ja ono ne bih imenovala za post mjeseca svakako, slabi su nam onda postovi pravo. Ali nisam ja birala.
Uvrijediš li se lako?
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Ne. Pogotovo ako je uvreda od nekog bez veze, tad me ne dotice nikako. A ipak ide prvo ocevo pa mamino prezime pa se onda mamino gubi kod sljedece generacije. Gdje su loze, gdje su koljena, gdje su nasljednici, pitam?
Ti i uvredljivost, na skali?
Ti i uvredljivost, na skali?
0
Re: Pitaš me - pitam te
Općenito nisam uvredljive prirode, ali naravno zavisi od konteksta, osobe koja upućuje komentar, da li je maliciozno itd.
Od koga si primio najgore uvrede u životu?
Od koga si primio najgore uvrede u životu?
0
Re: Pitaš me - pitam te
Od tebe, ona za post mjeseca
A nemam pojma sad, ne mogu se sjetiti da me iko posteno uvrijedio odavno. Osim tebe, dabome.
Nekad dodje do mene poneka prica na poslu, sta pricaju iza ledja, ali na to ne obracam paznju.
Ima li imalo euforije oko fudbala, ili je bas ravna linija?
A nemam pojma sad, ne mogu se sjetiti da me iko posteno uvrijedio odavno. Osim tebe, dabome.
Nekad dodje do mene poneka prica na poslu, sta pricaju iza ledja, ali na to ne obracam paznju.
Ima li imalo euforije oko fudbala, ili je bas ravna linija?
1
1
Re: Pitaš me - pitam te
Nit je ravna linija, nit je euforija, drago mi je i nadam se da će sreća BiH trajati što duže i to je to. Ne osjećam ja euforiju, općenito, to moraš biti normalan ili dijete. 
Jesi li ti kad djetinjast, i ako da, na koji način?
Jesi li ti kad djetinjast, i ako da, na koji način?
0

